ניקוי מנדפים וארובות


חברות מומלצות :

ניקוי מנדפים וניקוי ארובות – לכל עסק תקין

6767652_s

אם תלכו אל כל עסק ובו מטבח מסחרי/ תעשייתי תוכלו למצוא מערכת נידוף עשן וכמובן גם ארובה. על פי חוק שעבר במדינת ישראל כל בעל עסק שיש לו מטבח תעשייתי/מסחרי הוא מחויב לבצע ניקוי מנדפים וגם ניקוי ארובות לפחות אחת לשנה. אם מדובר במטבח שפועל מסביב לשעון ניקוי מנדפים וגם ניקוי ארובות חייבים להתבצע בתדירות גבוהה יותר, כלומר, אחת לחצי שנה, אחת לשלושה חודשים ולעיתים אפילו אחת לחודש.

ניקוי ארובות וכמובן גם ניקוי מנדפים חייבים להתבצע על פי תו התקן הישראלי (1001/6) וגם על פי תו התקן האמריקאי (96 NFPA). החוק שמחייב על ניקוי הארובות ומנדפים אמנם יצא לפועל אך האכיפה הייתה לא רצינית. מאז תקרית השריפה בדיזנגוף סנטר שנבעה עקב אי תחזוקה של מערכת נידוף העשן וממחסור רציני של מערכות כיבוי אש אוטומטיות במקום, האכיפה החלה להיות מאסיבית ורצינית מאוד.

חשיבות ניקוי מנדפים וארובות

כאמור, בכל מטבח תעשייתי (שפועל על פי חוק) ישנם מנדפים וארובות אשר ממוקמים מעל אזור הטיגון, האפייה והבישול. מטרתם של ארובות ומנדפים אלו היא לשאוב את העשן או האדים שעולים תוך כדי בישול במהלך זמן העבודה (הם למעשה מתפקדים כמו קולטי אדים גדולים).

עשן ואדי הבישול אשר עולים במהלך הבישול מכילים שמן רב שבמשך הזמן מצטבר בארובה שמתחברת אל המנדף. שמן זה במהלך שריפה נחשב כקטלני מעצם היותו מתלקח בשניות. כמו כן, מצב זה נחשב כמסוכן גם בעת הבישול עצמו כשגיצים יכולים לעוף אל שמן ולגרום לשריפה ומכאן בעצם עולה חשיבות ניקוי מנדפים וגם ניקוי הארובות.

על ידי ניקוי בזמן של המנדפים והארובות ניתן למנוע סתימה בתעלות, מניעה של שריפה ולא פחות חשוב מכך – ניקוי זה חשוב גם מבחינה בריאותית כששומן זה מצטבר במדף, מתקשה ובזמן בישולים מתחמם ועלול לטפטף על האוכל עצמו והן הרצפה. על ידי ניקוי בזמן של המנדפים והארובות ניתן למנוע את הדברים הללו ולגרום למנדפים והארובות להאריך את חייהם בצורה משמעותית.