איתור וגילוי נזילות


חברות מומלצות :

איתור וגילוי נזילות מים

איתור וגילוי נזילות מים יכולים להיעשות בשתי דרכים. הדרך הראשונה היא על ידי בעל מקצוע, אינסטלטור מוסמך שיודע מה צריך לבדוק ואיך ויש לו את הכלים הנדרשים על מנת לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר. הדרך השנייה של גילוי נזילות מים היא באופן עצמאי, אז האדם שאין לו רקע וניסיון באינסטלציה יכול להסתמך אך ורק על מראית עין.

 

איתור נזילות

במקרה הראשון, איתור וגילוי נזילת מים יכולים להתבצע במהירות ובקלות, ואין נזילת מים שלא תאותר ותטופל כראוי. במקרה השני קיימת בעייתיות מסוימת, מכיוון שלא תמיד אפשר להבחין בנזילות של מים בלי המכשירים המתאימים. כידוע, סימנים של רטיבות על הקירות והתקלפות של צבע הקירות יכול להעיד על נזילה, אבל לא בהכרח, תלוי באיזו נקודה הסימנים האלו מתרחשים; אולי בכלל מדובר בבעיה באיטום, ואין בעיה בצנרת. מלבד זאת, חשוב לזכור שסימנים של נזילות מים לא מגיעים מיד אלא רק אחרי זמן מה שהנזילות לא מטופלות כראוי.

איתור נזילות מבעוד מועד

אם כן, אין ספק ששיטת ה"אבחון" באופן עצמאי היא הרסנית במיוחד. אדם ללא רקע וניסיון ובלי הכלים המתאימים לא יכול לאתר נזילה. במקרה הטוב, יאתר אותה בשלב מאוחר שבו הצינורות כבר ניזוקו ויהיה צורך לעשות עבודות תיקון די יקרות.

כדי להימנע ממצב כזה, מומלץ להזמין אינסטלטור מוסמך כל חצי שנה כדי לבצע בדיקה של כל הצנרת. במידה ויש נזילה, אפשר יהיה לטפל בה במהירות ולא ביוקר ולמנוע נזק.